Alışverişe Devam Et
Hata
Lütfen Beden seçimi yapınız !

Mesafeli Satış Sözleşmesi

 • Hakkımızda

  Sektörün geleceğine olan inancımızla hayalini kurduğumuz  firmamızın temellerini 1993 yılında attık. Kurulduğu günden bugüne ana hedeflerimiz olan güven ve müşteri memnuniyeti prensibimizi asla bozmadık. İşimize duyduğumuz aşkla 30 yıldır sizlere en özel hizmeti vermekten gurur duyuyoruz.
 • Satın Alma Koşulları

  Havale/EFT, Tüm Banka Kartları Ve Kredi Kartları İle 3 Taksite Kadar Ödeme Yapabilirsiniz.


 • Hediye Çeki

  Hediye çekini belirli dönemlerde instagram hesabımız ve sitemizi takip ederek temin edebilirsiniz.

 • Nasıl Satın Alınır?

  Sitemize üye olmanız ve ürünü sepetinize eklemeniz yeterlidir.
 • Ödeme


 • Teslimat

  Tüm Türkiye'de 5 iş Günü İçerisinde Hızlı Ve Güvenli Teslimat.

  Ücretsiz Sigortalı Gönderim.


 • Değişim ve İade Koşulları

  Gramise.com' dan verdiğiniz siparişlerinizi veya ürünlerinizi iptal ve iade etmek için 2582633129 numaralı sanal mağaza destek hattımıza veya info@gramise.com mail adresine bu talebinizi bildirmeniz gerekmektedir. Burada belirtilen tüm şartlar sadece Gramise.com'dan satın alınan ürünler için geçerlidir. Paketin gramise merkez binasına gelişi sırasındaki sorumluluk tüketiciye aittir. Ürün tarafımıza ulaştıktan sonra gerekli incelemelerin ardından ürün iadesi kabul edildiğinde, ürünün ücreti tarafınıza iade edilecektir. Online sitemiz üzerinden gerçekleştirilen satın alma işlemlerinde müşterilerimiz mesafeli satış sözleşmesi gereği 14 gün içerisinde cayma hakkına sahiptir. 14 gün içinde değişim ve cayma hakkınızı tarafımıza bildirmeniz halinde aşağıdaki prosedürler dahilinde işleminiz yapılacaktır.

  • Cayma hakkının kullanılması için Müşteri'nin, bu süre içinde Gramise.com faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunması ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

  • Cayma hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Müşteri'ye teslim edilen ürünün www.gramise.com'a gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur

  • Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen ürünler (müşterimizin isteğine göre ebat ölçüsü değiştirilen, üzerine özel yazılar yazılmış ürünler) iade alınmamaktadır

  • İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, iade işlemleri başlatılır.

  • İade ve değişim işlemleri için sipariş numaranız ve iade/değişim talebinizin nedeniyle birlikte info@gramise.com'a e-posta göndermeniz gerekmektedir. Uzmanlarımız gerekli incelemelerin ardından konuyla ilgili sizi bilgilendireceklerdir.

  • İade ve değişim koşullarının sağlanması durumunda yapılacak işlemler ancak internet mağazamız tarafından gerçekleştirilmektedir.

  • İade edilmesi istenen ürünün ambalajı, sertifikası ve faturasının, varsa promosyonların ürün ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

  • İade edilmek istenen ürün "Mesafeli Satış Sözleşmesi'nde yer alan Madde 9'daki "Cayma Hakkı" ve Madde 15'deki "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" şartlarına uygun olmalıdır.

  • Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik yada ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde Müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, Müşteri'nin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, Müşteri'nin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, Müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

  • Sarrafiye, tel bilezik ürün gruplarında değişim yapılmamaktadır

  • Değişim yapılacak olan ürünün bedeli değiştirilmesi talep edilen ürün bedelinin altında olmamalıdır.

  • Ürününüz pırlanta ise pırlanta ürün grubu ile altın ise altın ürün grubu ile değiştirebilirsiniz.

  • Ürünün hediye olması durumunda değişim işlemini hediye kartı ile gerçekleştirebilirsiniz.

  • İnceleme sonucunda iade alınması uygun olan ürünlerin 7 gün içinde ürün bedeli Müşteri'nin ödeme yöntemi ile aynı yöntem kullanılarak iade edilir.

  • Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa diğer yasal yükümlülükler iade edilemez. Aynı Gün Teslimat Hizmeti ile satın alınan ürünlerin, tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir. Yurtdışı Teslimat yapılan ürünlerin,tahsil edilen teslimat ücreti fatura ödeme tutarından mahsup edilerek sadece ürün fiyatı iade edilir.

  • Cayma Hakkı
   Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen ürünlerde müşteri cayma hakkını kullanamaz. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler ve ATA altınlar cayma hakkının kullanılamayacağı ürünler kapsamında yer alır.

  • İptal Hakkı 
   Müşteri'nin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel üretim olan ürünlerin siparişi iptal edilemez. Bu nedenle, müşterinin sipariş sırasında seçeceği parmak ölçüsüne göre ayarlanacağı için tüm yüzükler, müşterinin istekleri doğrultusunda taşına yazı yazılan ürünler, altın kısımların üzerine ya da içine yazı yazılan ürünler, müşteri'nin istekleri doğrultusunda üretilen tüm ürünler ve Ata altınlar iptal edilemez ürünler kapsamında yer alır.

  • İade etmek istediğiniz siparişlerinizin, size gönderilen şekliyle, ürün, fatura, irsaliye, sertifika, ürün kutusu, ambalajı ve diğer tüm evrak ve materyallerin, eksiksiz ve hasar almamış şekilde, sayfanın altında bulunan adrese gönderilmesi gerekmektedir. İade gönderimi sırasında, kargo firmalarından, ya da iade işlemini gerçekleştiren müşteriden kaynaklanan sebeplerle, ürün ve ürünle birlikte gönderilen evrak ve materyallerde meydana gelen bozulma ya da benzeri değer kaybettirici her türlü durumun sorumluluğu iadeyi gerçekleştiren müşteriye aittir.

  • Bildirim için Müşteri İlişkileri hattımızı arayabilir, ya da info@gramise.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. www.gramise.com'dan onay alınmadan iade işlemini gerçekleştirmeniz durumunda, iade işleminiz kabul edilmeyerek gönderiniz teslim alınmayacaktır.

  • Tamirat için gönderilen ürünlerin gönderimi ve sorumluluğu tüketiciye aittir. Tamirat işlemi mağazamıza ulaşan ürünler teslim alındıktan sonra en geç 5 iş günü içinde tamirat işlemi yerine getirilip taşıyıcı firmaya teslim edilir. Taşıyıcı firmaya teslim aşamasından sonra ürün güvenliği ve sorumluluğu alıcıya aittir. Tamirat için gönderilen ürünlerin mağazamıza gelişi ve sonrasında tüketiciye ulaşımındaki tüm ücret ve sorumluluk tüketiciye aittir.

  • İade, Değişim ve Tamiratlarınız için ürünlerinizi kargo ile aşağıdaki adrese gönderiniz;

              IŞIK KUYUMCULUK LTD.ŞTİ.
              Adres: demirciler caddesi belediye İşhanı no:47/1
              DENİZLİ

               cep: 0553 6988888

              Tel: 0258263319


                 

 • Mesafeli Satış Sözleşmesi

  MESAFELİ SATIŞ SÖZLEŞMESİ

  MADDE 1) TARAFLAR

  İşbu Sözleşme aşağıdaki taraflar arasında aşağıda belirtilen hüküm ve şartlar çerçevesinde imzalanmıştır.   SATICI 

  Ticari Ünvanı : IŞIK KUYUMCULUK SAAT İNŞAAT SANAYİ TİCLTD.ŞTİ..

  Adresi           : DEMİRCİLER CADDESİ BELEDİYE İŞHANI NO:47/1 DENİZLİ 

  VERGİ Numarası : 4670091650

  Telefon         : (258) 263-31-29  

  Telefon         : (553) 6988888  

  E-mail           : info@gramise.com

   

  ALICI 

  Adı – Soyadı :

  Adresi :

  Telefon :

  E-mail : 

   

  ALICI’; (sözleşmede bundan sonra "ALICI" olarak anılacaktır)

   

  SATICI’; (sözleşmede bundan sonra "SATICI" olarak anılacaktır)  MADDE 2) SÖZLEŞMENİN KONUSU

  İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi (“Sözleşme”) Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’ne uygun olarak düzenlenmiştir. İşbu Sözleşme’nin tarafları işbu Sözleşme tahtında Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nden kaynaklanan yükümlülük ve sorumluluklarını bildiklerini ve anladıklarını kabul ve beyan ederler. 

  İşbu sözleşmenin konusunu, ALICI'nın, www.gramise.com veya sunulan hizmete bağlı diğer alan adları üzerinden (“Web sitesi”), SATICI’ya ait ürünlerin satın alınmasına yönelik elektronik olarak sipariş verdiği, işbu sözleşmede belirtilen niteliklere sahip mal/hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanması oluşturur.

   

  MADDE 3 ) SÖZLEŞME KONUSU MALIN TEMEL NİTELİKLERİ VE BEDELİ

  Ürün/Ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, rengi ve vergiler dahil satış bedeli ve teslimat bilgileri aşağıdaki gibidir:

  Ödeme Şekli ve Planı: Çevirimiçi sanal POS uygulaması üzerinden ..........Bankası kredi kartı ile .... ay .... (yazıyla ..............................................) TL aylık ödeme / peşin ........... TL ödeme 

  Alınan Vade Farkı: ....... 

  Vade Farkı hesabında kullanılan faiz oranı: % ... 

  Siparişi takip eden en geç 20 iş günü içinde sevkiyatlara başlanacaktır. Sevkiyat, en geç 30 gün içinde tamamlanacaktır.

  Teslimat Adresi: 

  Teslim Edilecek Kişiler:  

  1. 

  2. 

  Fatura Adresi: 

   

  MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER


  4.1. ALICI, İnternet Sitesi’nde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, tüm vergiler dâhil satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ve bunun masraflarının aksi belirtilmedikçe ALICI tarafından karşılanacağına, teslimatın gerçekleştirileceği süreye ve SATICI’nın tam ticari unvanı, açık adresi ve iletişim bilgilerine ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu, cayma hakkının kullanılması şartları hakkında doğru ve eksiksiz olarak bilgi edindiğini ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. 

  ALICI, talep ve şikâyetlerini yukarıda belirtilen iletişim kanallarını kullanarak iletebilir. Şikâyet ve taleplere SATICI müşteri hizmetleri tarafından en kısa sürede cevap verilecektir. 

  ALICI; bu sözleşmeyi elektronik ortamda teyit etmekle, mesafeli sözleşmelerin akdinden önce, SATICI tarafından ALICI’ya verilmesi gereken unvan, adres, iletişim bilgileri, MERSİS numarası siparişi verilen ürünlere ait temel özellikler, ürünlerin tüm vergiler dâhil satış fiyatı, ödeme ve teslimat bilgilerini, cayma hakkı ve cayma hakkının kullanım usulü ve koşulları hakkında doğru ve eksiksiz olarak bilgi edindiğini teyit etmiş olur. 


  4.2. Sözleşme konusu ürün, sipariş tarihinden itibaren 14 (on dört) günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak İnternet Sitesi’nde ön bilgiler içinde ve işbu sözleşmede açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. 

  Sözleşme konusu ürünün teslimat masrafları ALICI'ya aittir. SATICI, web sitesinde teslimat ücretinin kendisince karşılanacağını beyan etmişse, teslimat masrafları SATICI’ya ait olacaktır. Malın teslimatı; SATICI’nın stokunun müsait olması ve ödemenin gerçekleşmesinden sonra taahhüt edilen sürede yapılır. Herhangi bir nedenle ALICI tarafından Mal/Hizmet bedeli ödenmez veya yapılan ödeme banka kayıtlarında iptal edilir ise SATICI Mal/Hizmet’in teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.


  4.3. Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.


  4.4. Kargo firmasının, ürünü ALICI’ya teslimi aşamasında karşılaşacağı her türlü sorun nedeniyle, siparişi verilen ürünün ALICI'ya teslim edilememesinden dolayı SATICI sorumlu tutulamaz.


  4.5. SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun olarak ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.


  4.6. ALICI, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce muayene edecek tahrip olmuş, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim alması halinde sorumluluk tamamen kendisine aittir. ALICI tarafından kargo şirketi görevlisinden teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Teslimden sonra ürünün sorumluluğu ve hasarlar Alıcı'ya aittir.


  4.7. İnternet Sitesi üzerinden ürünün satışa sunulması aşamasında teknik hatalar ya da maddi hatalar nedeniyle ürün fiyatı, ürün açıklaması, ürün niteliği vb. özelliklerde hata olması halinde SATICI siparişi iptal etme ve tahsil edilmiş tutarları ilgili mevzuat hükümleri uyarınca ALICI’ya iade etme hakkına sahiptir. 


  4.8. www.gramise.com İnternet Sitesi'nde sunulan ürünlerin el yapımı olmasından ve siparişi verilen yüzük ölçülerinin farklılığı nedeniyle ağırlık, uzunluk, genişlik vb. özelliklerinde üretim sonrasında ± %10 kadar farklılık olabilmektedir. 


  4.9. SATICI, sipariş konusu ürün veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getiremezse, bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde, ALICI’ya yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirir ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on gün içinde iade eder.


  4.10. SATICI’nın kampanya süresi sonunda sipariş ve/veya hizmetin yerine getirilmesinin imkânsızlaşması halinde sözleşmeden doğan ifa yükümlülüğüne yerine getirmek amacıyla ALICI’nın onayıyla eşit kalitede ve fiyatta farklı ürün tedarik etme hakkı saklıdır.


  4.11. Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının, banka kartının ve/veya İnternet Sitesi’nde sunulan diğer ödeme sistemlerinin ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ilgili ürünü 3 (Üç) gün içinde SATICI'ya iade göndermesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.


  4.12. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI'nın siparişi iptal etme ve sözleşmeyi fesih etme hakkı bulunmaktadır. Sözleşme’nin fesih edilmesi durumunda SATICI, varsa teslimat masrafları dâhil olmak üzere tahsil ettiği tüm ödemeleri fesih bildiriminin kendisine ulaşmasını takip eden 10 (On) gün içinde nakden ve defaten ALICI’ya iade etmekle yükümlüdür. Tüketicinin satın alma esnasında kredi kartına taksit seçeneğini kullanması halinde iade işlemi yine bankaya tek seferde yapılacak olup Banka’nın ilgili tutarı Tüketiciye taksitler halinde ödemesi ve/veya iade bedelinin kredi kartına yansıma süresinin 10 günlük süreyi geçmesi bu maddenin ihlali mahiyetinde değildir. ALICI bu hususu anladığını ve herhangi bir itirazı olmadığını beyan ve kabul eder.


  4.13. 27.02.2015 tarihinde yürürlüğe giren 29188 sayılı Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 16. maddesinin 4. fıkrası gereği sipariş konusu mal ya da hizmetin ediminin yerine getirilmesinin imkânsızlaştığı hallerde satıcı veya sağlayıcının bu durumu öğrendiği tarihten itibaren üç gün içinde tüketiciye yazılı olarak veya kalıcı veri saklayıcısı ile bildirmesi ve varsa teslimat masrafları da dâhil olmak üzere tahsil edilen tüm ödemeleri bildirim tarihinden itibaren en geç on gün içinde iade etmesi zorunludur.


  4.14. Siparişe konu olan ürünün çeşitli sebeplerle tedarik edilememesi vb. durumlarda, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa SATICI, Banka’ya ürünün bedelini tek seferde öder. Ancak Banka ilgili tutarı Tüketiciye taksitler halinde ödeyebileceği gibi bedelinin kredi kartına yansıma süresi 10 günlük süreyi de geçebilir. Havale/EFT ya da kapıda ödeme seçeneklerinde iade Tüketiciden banka hesap bilgileri istenerek, Tüketicinin belirttiği hesaba (hesabın fatura adresindeki kişinin adına veya kullanıcı üyenin adına olması şarttır) havale ve EFT şeklinde yapılacaktır.

   

  MADDE 5) CAYMA HAKKI


  ALICI, 6502 Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanuna, Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği vs. mevzuata göre, satın almış olunan ürün/leri teslim alma tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürünü kullanmamış olmak kaydı ile aynı ürün grubundan farklı bir ürün ile değiştirebilme ve/veya sözleşmeden dönme hakkına sahiptirler.

  Cayma hakkı süresi, hizmet ifasına ilişkin sözleşmelerde sözleşmenin kurulduğu gün; mal teslimine ilişkin sözleşmelerde ise tüketicinin veya tüketici tarafından belirlenen üçüncü kişinin malı teslim aldığı gün başlar. Ancak tüketici, sözleşmenin kurulmasından malın teslimine kadar olan süre içinde de cayma hakkını kullanabilir.

  Cayma hakkı bildirimi, değişiklik ve/veya iade işlemleri bildirimi ve sözleşmeye ilişkin sair bildirimler satıcıya ait ve yukarıda belirtilen satıcı iletişim bilgileri kanalı ile gönderilebilecektir.

  Cayma hakkının kullanılması için 14 (On dört) günlük süre içinde SATICI'ya telefon veya eposta ile bildirimde bulunulması ve ürünün 27.11.2014 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” başlıklı 15. madde hükümleri kapsamında olmaması ve SATICI tarafından tekrar satışa arz edilebilir nitelikte olması şarttır. 

  İşbu sözleşme kapsamında satımı yapılan ürün/ler Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin “Cayma Hakkının İstisnaları” başlıklı 15. Maddesi kapsamında olup, ALICI bu hususu bildiğini ve anladığını beyan ve kabul eder. 

  Cayma hakkının kullanılması halinde:


  a) Değişiklik ve/veya iade işleminin başlaması için ALICI, işbu sözleşmede belirtilen iletişim kanalları olan telefon veya

  info@gramise.com

  e-posta adresi yoluyla mutlaka SATICI ile iletişime geçmeli ve iade işlemi için bir iade takip ya da iade değişim numarası almalıdır.


  b) İade işlemini tamamlamak için ALICI iade takip numarası ile birlikte gönderilen iade-değişim​ formunu doldurarak ürünü garantili bir şekilde işbu sözleşmede belirtilen SATICI adresine kargo ​yolu​ ile göndermek durumundadır. Ürünle birlikte; ürünün kutusu, ambalajı, ürün garanti sertifikası, fatura, varsa ürün standart aksesuarları ve ürünle birlikte hediye edilen diğer ürünlerin de eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir. Bu aşamada oluşacak kargo masrafları ALICI’ya aittir. Faturasız ve garanti sertifikasız gönderilen ürünler için iade işlemi gerçekleştirilmez; böyle bir durumda ürün kabul edilmeyerek geri gönderilir.


  c) Özel sipariş ile yapılan veya değiştirilen ürünler (müşterimizin isteğine göre ebat ölçüsü değiştirilen, üzerine özel yazılar yazılmış ürünler ile özel ölçü yapılan 14 Ayar ve Pırlanta yüzükler, isim ya da harf yazılan tüm ürünler ve 22 Ayar tüm ürünler kesin sipariş olup iade edilemez.) iade alınmayacaktır. İade edilecek ürün tamamen hasarsız ve kullanılmamış olmalıdır. Herhangi bir şekilde çizilmiş, hasar görmüş ya da fiziksel değişikliğe uğramış ya da yapısında ve dokusunda bozulmalar olmuş ürünler kesinlikle iade alınmaz. Ürünler üzerinde bulunan güvenlik etiketi çıkarılan siparişlerin iadesi kabul edilmemektedir, güvenlik etiketi çıkarılan ürünlerin iadesi durumunda kargo doğrudan alıcıya geri gönderilecektir. Ürün uzmanlarımız tarafından incelendikten sonra, hasar ve bozulma tespit edilmez ise iade işlemleri başlatılır.  


  d) İade ve değişim koşullarının sağlanması durumunda yapılacak işlemler ancak internet mağazası tarafından, online mağazadan (web sitesinden) alınmış ürünler için gerçekleştirilmektedir. 


  e) Cayma hakkının kullanılmasını ve ürünün satıcıya ulaşımını takip eden 10 (on) gün içerisinde ürün bedeli ALICI’ya ödediği şekilde iade edilir. Bu süre HAVALE/EFT yolu ile yapılan ödemelerde 10 günü geçmez iken Tüketicinin satın alma esnasında kredi kartına taksit seçeneğini kullanması halinde iade işlemi yine bankaya tek seferde yapılacak olup Banka’nın ilgili tutarı Tüketiciye taksitler halinde ödemesi ve/veya iade bedelinin kredi kartına yansıma süresinin 10 günlük süreyi geçmesi bu maddenin ihlali mahiyetinde değildir. ALICI bu hususu anladığını ve herhangi bir itirazı olmadığını beyan ve kabul eder.  MADDE 6 ) CAYMA HAKKININ KULLANILAMAYACAĞI HALLER

  Cayma hakkı aşağıdaki hallerde kullanılamaz: 


  a) Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve satıcı veya sağlayıcının kontrolünde olmayan mal veya hizmetlere ilişkin sözleşmeler.


  b) Tüketicinin istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan mallara ilişkin sözleşmeler.


  c) Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek malların teslimine ilişkin sözleşmeler.


  ç) Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların teslimine ilişkin sözleşmeler.


  d) Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan mallara ilişkin sözleşmeler.


  e) Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.


  f) Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.


  g) Belirli bir tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek-içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmeler.


  ğ) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilen gayrimaddi mallara ilişkin sözleşmeler.


  h) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin sözleşmeler.  MADDE 7 ) GARANTİ KOŞULLARI:

  www.gramise.com

  adresinden alınan ürünler 2 sene boyunca SATICI garantilidir. Kullanım süresi içerisinde ürün ile ilgili herhangi bir üretim hatası ortaya çıkması durumunda ışık  Kuyumculuk ürünü tamir etme ya da yenisi ile değiştirme garantisi verir. Kullanıcı hatalarından kaynaklanan fiziksel tahribat garanti kapsamına girmez. 

  Ürünü kullanım hatalarından korumak ve ürün bakımı ile ilgili bilgi almak için ürünle birlikte gelen "Ürün Kullanım Kılavuzu" nu inceleyebilirsiniz.​  MADDE 8 ) UYUŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ 

  ALICI siparişine ve/veya siparişine konu ürüne ve/veya siparişi ile ilgili herhangi bir konuda şikâyetinin olması halinde, şikâyetlerini yukarıda belirtilen iletişim bilgileri vasıtasıyla SATICI’ya iletebilir. İletilmiş olan şikâyet başvuruları kayıtlara alınacak, yetkili birimler tarafından değerlendirilerek çözümlenmeye çalışılacak ve en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır. Ayrıca ALICI, şikâyet ve itirazları konusunda başvurularını, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı tarafından her yıl Aralık ayında belirlenen parasal sınırlar dâhilinde mal veya hizmeti satın aldığı veya ikametgâhının bulunduğu yerdeki tüketici sorunları hakem heyetine veya tüketici mahkemesine yapabilir.   MADDE 9 ) TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

  ALICI, kredi kartı ile yapmış olduğu işlemlerinde temerrüde düşmesi halinde kart sahibi bankanın kendisi ile yapmış olduğu kredi kartı sözleşmesi çerçevesinde faiz ödeyecek ve bankaya karşı sorumlu olacaktır. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara başvurabilir; doğacak masrafları ve vekâlet ücretini ALICI'dan talep edebilir ve her koşulda ALICI'nın borcundan dolayı temerrüde düşmesi halinde, ALICI, borcun gecikmeli ifasından dolayı Satıcı'nın oluşan zarar ve ziyanını ödemeyi kabul eder.  MADDE 10 ) BİLDİRİMLER ve DELİL SÖZLEŞMESİ

  İşbu Sözleşme tahtında Taraflar arasında yapılacak her türlü yazışma, Kanunda sayılan zorunlu haller dışında, e-mail aracılığıyla yapılacaktır. ALICI, işbu Sözleşme’den doğabilecek ihtilaflarda IŞIK KUYUMCULUK SAAT İNŞ. SANAYİ VE TİCARET LİMİTES ŞİRKETİ resmi defter ve ticari kayıtlarıyla, kendi veritabanında, sunucularında tuttuğu elektronik bilgilerin ve bilgisayar kayıtlarının, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini, bu maddenin Hukuk Muhakemeleri Kanunu’nun 193. maddesi anlamında delil sözleşmesi niteliğinde olduğunu kabul, beyan ve taahhüt eder.  MADDE 11 ) YÜRÜRLÜK 

  11 (onbir) maddeden ibaret bu Sözleşme, Taraflarca okunarak, ALICI tarafından elektronik ortamda onaylanmak suretiyle akdedilmiş ve derhal yürürlüğe girmiştir. 

 • Gizlilik Politikası

  Gizlilik ve Güvenlik Politikamız

   

   

  www.gramise.com , öncelikle müşterilerine daha güvenli bir sanal alışveriş ortamı sağlamayı ilke edinmiş bir firma olarak, aşağıdaki gizlilik kurallarına uyulmasını şart koşar.

   

  E-posta adresiniz hiçbir nedenle ve hiçbir muhatap nezdinde açıklanmayacak ve kullanılmayacak olup, belirli zamanlarda altinbas.com ile ilgili tanıtım ve bilgilendirmelerde kullanılacaktır.

   

  Bize verdiğiniz kişisel bilgiler, sizin onayınız dışında diğer müşteriler, kişiler ya da tüzel kişilikler ile paylaşılmayacaktır.

   

  www.gramise.com, kredi kartı bilgilerinizi hiçbir şekilde saklamamakla birlikte bu tür bilgileri hiçbir zaman sizden istemeyecektir. Bu  bilgiler sadece ödeme sayfasında, bankadan ödeme onayı alımında kullanılacaktır. Kredi kartı bilgileri, yüksek güvenlik şartları altında ilgili bankalara ikili bağlantılarla iletilecektir.

  www.gramise.com, 6502 sayılı “Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun” hükümlerini eksiksiz olarak yerine getirmeyi taahhüt eder.

   

   

  Güvenlik Politikamız: 

   

  Sitemizde kredi kartı işlemleri için haberleşmede her aşama güvenlik altına alınmıştır.

   

   

  WEB Sitesi-Ziyaretci Haberleşme Güvenliği:

   

  Sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 256 bit SSL standardında gerçekleşmektedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sırada sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığı, ödeme sayfasına erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin http:// biçiminde değil, " https:// " biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikteki sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilit ikonu da yer almaktadır.

   

   

  WEB Sitesi-Banka Haberleşme Güvenliği:

   

  Kredi kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, bankanın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir.

   

   

  WEB Site İçi Veri Güvenliği:

   

  Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka POS sistemine e-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kart bilgilerine tarafımızdan dahi erişilmesi mümkün değildir.

   

  KİŞİSEL VERİLERİN İŞLENMESİ VE AKTARILMASI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

  Değerli Müşterilerimiz, IŞIK KUYUMCULUK SAAT İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (www.gramise.com) olarak, kişisel verilerinizin güvenliği hususuna azami önem vermekteyiz. Bu kapsamda, ürün ve hizmetlerimizden faydalanan kişiler ve şirketimiz ile ilişkili tüm şahıslara ait her türlü kişisel verilerin, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (KVKK)’na uygun olarak, işlenme amaçları, hukuki nedenleri, toplanma yöntemleri, kimlere ve hangi amaçlarla aktarılabileceği ve KVKK kapsamında size tanınan haklara ilişkin olarak sizleri bilgilendirmek  istiyoruz.

  KVKK gereğince, www.gramise.com internet sitemiz (“İnternet Sitesi”), mağazalarımız ve sair kanallar vasıtasıyla bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz, Veri Sorumlusu sıfatıyla, faaliyet ve hizmet amaçlarımız ve KVKK’da açıklandığı çerçevede; kaydedilebilecek, depolanabilecek, muhafaza edilebilecek, güncellenebilecek, yeniden düzenlenebilecek, mevzuatın izin verdiği durumlarda ve ölçüde üçüncü kişilere açıklanabilecek, devredilebilecek, aktarılabilecek, paylaşılabilecek, sınıflandırılabilecek, anonim hale getirilebilecek ve KVKK’da sayılan diğer şekillerde  işlenebilecektir. 

  Bu kapsamda, sistemimize dâhil olarak bizimle paylaşılan kişisel verilerinizin, özel nitelikli kişisel veriler de dâhil olmak üzere, KVKK ve ilgili diğer mevzuat uyarınca aşağıda belirtilen kapsamda işlenmesine, aktarılmasına, paylaşılmasına ve yukarıda sayılan diğer işlemlerin yapılmasına açık rıza vermektesiniz.

  Kişisel Verilerinizin İşlenme Amaçları ve Hukuki Sebepleri:

  ·       Müşterilerimizi daha iyi tanıyarak ihtiyaçlarını anlamak,

  ·       Müşterilerimiz ile iletişimimizi geliştirerek daha etkin ve kaliteli hizmet vermek,

  ·       Satış, pazarlama, reklam ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülebilmesi,

  ·       Kurumsal iletişim ve etkinlik yönetimi aktivite ve süreçlerinin işletilebilmesi,

  ·       Müşterilerimize kişisel ürün, hizmet ve teklif sunabilmek,

  ·       Ürün ve hizmetlerimiz hakkında memnuniyetleri ölçmek,

  ·       Müşterimizin istek ve ihtiyaçları doğrultusunda ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek, çeşitlendirmek için ve bunlarla birlikte gerekli kalite ve standart denetimlerimizi yapabilmek,

  ·       Müşterilerimize sunulan hizmetlerin/ürünlerin kalitesinin artırılması/geliştirilmesi yapılacak uygulamalar ile satış ve pazarlama faaliyetleri için yapılacak başta sizlere özel reklam, kampanya, avantajlar ve diğer faydaların sunulması ve tele-satış faaliyetleri olmak üzere sair satış, pazarlama ve CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) çalışmalarının yürütülmesi,

  ·       Satış ve pazarlama faaliyetleri için yapılacak analizler, profilleme çalışmaları,

  ·       Web sitemizde yer alan onay kutucuğu aracılığıyla onay vermeniz halinde tarafınıza ticari elektronik ileti gönderilmesi.

  Bizimle paylaşmış olduğunuz kişisel verileriniz, başta 6698 sayılı Kanun olmak üzere, kişisel verilerin işlenmesi ve korunmasına ilişkin mevzuat ve diğer mevzuatta zorunlu kılınan sürelere uygun şekilde, yukarıda belirtilen meşru amaçlar ortadan kalkmadığı müddetçe işlenecektir.

  Kişisel Verilerinizin Toplanma Yöntemi:

  Kişisel verileriniz, Şirketimiz veya Şirketimiz adına veri işleyen gerçek ya da tüzel kişiler tarafından, sayılanlarla sınırlı olmamak üzere, sözlü, yazılı veya elektronik olarak, aşağıda belirtilen yöntemlerle toplanabilir;

  ·       Elektronik ya da fiziki olarak doldurduğunuz üyelik formu,

  ·       İnternet sitelerimize üyelik veya giriş sırasında üye girişi yapmanızı sağlayan sosyal ağlar,

  ·       İnternet sitelerimiz veya üçüncü kişilere ait internet sitelerinde yer alan, bizimle iletişime geçmek üzere doldurduğunuz iletişim formları,

  ·       Çevirim içi alışveriş uygulamaları, sizi tanımak için kullanılan çerezler (cookies), mobil uygulamalarımız,

  ·       Şirketimiz ile imzalamış olduğunuz muhtelif sözleşmeler ile Şirketimize göndermiş olduğunuz elektronik postalar, faks ve mektuplar,

  ·       Şirketimiz adına veri işleyen yahut üyelik programı sürecinin herhangi bir safhasında şirketimize destek veren üçüncü kişi firma(lar),

  ·       Çalışanlarımız, dijital pazarlama ve çağrı merkezi dâhil olmak üzere müşteri hizmetleri kanallarımız,

  ·       Sosyal medya kanalları, Google vb. arama motorlarının kullanımı,

  ·       Pazar araştırması şirketleri ve müşteri memnuniyeti ölçümlemeye yarayan şirketler ve programlar,

  ·       Üyelik sözleşmeleri ve sair diğer sözleşmeler, kampanyalar, başvurular, formlar, teklifler,

  ·       Bayilerimiz, ileride olması halinde franchise’larımız ve diğer satış ağı.

   

  Kişisel Verilerinizin Aktarılması:

  Kişisel verileriniz yukarıda sayılan amaçlar dâhilinde, KVKK ve yürürlükte olan mevzuata uygun olarak, Grup Şirketlerimiz ile paylaşılabileceği gibi, sayılanlar ile sınırlı olmamak üzere; sunduğumuz hizmetin amaçları doğrultusunda, aşağıda belirtilen kişilere aktarılabilecektir;

  ·       İş ortaklarımız, iş bağlantılarımız, ifa yardımcılarımız, bayilerimiz ve alt yüklenicilerimiz ile sunduğumuz hizmetin amacı doğrultusunda, düzenleyici, denetleyici kurumlar,

  ·       Kullandığımız bilişim teknolojileri gereği, yurt içinde ya da yurtdışında bulunan sunucular ve bu sunucu desteğini veren firmalar ile fiziksel server ve/veya bulut hizmeti aldığımız yurt içi/yurt dışı kişi ve kurumlar,

  ·       Şirketimiz adına veri işleyen, müşteri memnuniyeti ölçümleme, profilleme desteği veren, satış ve pazarlama alanında sms, mailing, arşivleme başta olmak üzere kişisel verilerin işlenmesi gereken konularda destek veren firmalar,

   

  Kişisel Veri Sahibi Olarak KVKK’nun 11. maddesinde Sayılan Haklarınız:

  ·       Kişisel verilerinizin işlenip işlenmediğini öğrenme,

  ·       Kişisel verileriniz işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme,

  ·       Kişisel verilerinizin işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme,

  ·       Yurt içinde veya yurt dışında kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri bilme,

  ·       Kişisel verilerin eksik veya yanlış işlenmiş olması hâlinde bunların düzeltilmesini isteme,

  ·       Amaç, süre ve meşruiyet prensipleri dâhilinde değerlendirilmek üzere silinmesini veya yok edilmesini isteme,

  ·       Kişisel verilerin düzeltilmesi, silinmesi ya da yok edilmesi halinde bu işlemlerin kişisel verilerin aktarıldığı üçüncü kişilere bildirilmesini isteme,

  İşlenen verilerin münhasıran otomatik sistemler vasıtasıyla analiz edilmesi durumunda aleyhinize bir sonucun ortaya çıkması halinde bu sonuca itiraz etme, Kişisel verilerin kanuna aykırı olarak işlenmesi ve bu sebeple zarara uğramanız hâlinde zararın giderilmesini talep etme.

  KVKK’nun 13. maddesinin 1. fıkrası gereğince, yukarıda belirtilen haklarınızı kullanmak ile ilgili talebinizi, yazılı olarak, Başvuru Sahibi’nin şahsen başvurusu ile Noter vasıtasıyla, Başvuru Sahibi’nce 5070 Sayılı Elektronik İmza Kanununda tanımlı olan “güvenli elektronik imza” ile imzalanarak, Şirketimizin elektronik posta adresine gönderilmek suretiyle, Şirketimize iletebilirsiniz.

  Veri Sorumlusu: IŞIK KUYUMCULUK SAAT İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

  Adres                   : DEMİRCİLER CAD. BELEDİYE İŞHANI NO:47/1 DENİZLİ

  E-posta Adresi  : info@gramise.com

  *Kişisel Verilerinizin silinmesini, yok edilmesini ya da anonim hale getirilmesini talep etmeniz halinde üyelik sistemimizden çıkacağınızı ve bu kapsamda, üyelik sistemimizin sağladığı avantajlardan ilgili tarih itibariyle yararlandırılamayacağınızı önemle belirtmek isteriz.

  **Yukarıdaki bilgilendirme metnini okudum, anladım ve IŞIK KUYUMCULUK SAAT İNŞ.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. (www.gramise.com) Üyelik sistemine, www.gramise.com üzerinden üyelik sözleşmesini onaylayarak ya da mağazalarda cep telefonuma gönderilen onay kodunu mağaza yetkilisi ile paylaşmak suretiyle yine elektronik şekilde onay vererek KVKK kapsamında kişisel verilerimin, yukarıda belirtilen yöntemler ile toplanmasına ve yine yukarıda belirtilen amaçlar dâhilinde işlenmesine, yukarıda belirtilen yurtiçi ve yurtdışındaki üçüncü kişilere aktarılmasına, belirtilen amaçlar dâhilinde yurtdışına aktarılmasına/paylaşılmasına,
  açık rıza  veriyorum.

  TİCARİ ELEKTRONİK İLETİ ONAYI:

  www.gramise.com olarak, ilginizi çekeceğini düşündüğümüz fırsat ve kampanyalarımızdan sizleri e-posta, sms ve benzeri elektronik iletişim araçlarıyla haberdar edebilmemiz için iletişim izninizi istiyoruz.

  Yukarıdaki bilgilendirmeyi okudum, anladım ve geçmişte paylaşmış olduğum ve/veya gelecekte paylaşacağım iletişim bilgilerimi içeren kişisel verilerimin KVKK ve Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun kapsamında
  www.gramise.com tarafından reklam, kampanya, avantaj, haber ve diğer benzeri faydaların sağlanabilmesi adına işlenmesine ve bu kapsamda aşağıdaki yöntemlerle, tarafımla irtibata geçilmesine www.gramise.com üzerinden yaptığım üyelik başvurusu ya da mağazalarda cep telefonuma gönderilen onay kodunu mağaza yetkilisi ile paylaşmak suretiyle yine elektronik şekilde açık rıza  veriyorum.

  MERSİS No: 0467009165000019

   

  Ticaret Unvanı: IŞIK SARRAFİYE SAAT İNŞAAT TURİZM VE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 

   

Önceki|Sonraki

SİPARİŞİNİZİ GERÇEKTEN İPTAL ETMEK İSTİYOR MUSUNUZ?

Unutmayın, siparişinizi iptal ettiğinizde, artık üzerinde değişiklik yapamazsınız.

GEÇERSİZ ERİŞİM BİLGİLERİ

Üzgünüz, Verilen E-Posta ve Parola ile eşleşen kullanıcı hesabı yok.Parolanızı hatırlamıyorsanız, Parolanızı mı unuttunuz? bağlantısını kullanınYeni bir kullanıcı hesabı oluşturmak istiyorsanız, HESAP OLUŞTUR düğmesini kullanın

Sipariş tamamlanıyor...

Teşekkür ederiz.